Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Ontsnapte tbs’er aangehouden in Tsjechië

Redactie

De 33-jarige Mouloud M. die op 7 februari tijdens begeleid verlof ontsnapte, is maandagmorgen aangehouden in Tsjechië. Het Openbaar Ministerie meldt dat M. is opgepakt tijdens een controle in de plaats Kadan in het noordwesten van het land, door de Tsjechische politie. M. verbleef in de Van Mesdag-kliniek in Groningen voor een tbs-behandeling.

Na zijn ontsnapping werd een internationaal arrestatiebevel uitgevaardigd en is gezocht door een speciaal team van de Nederlandse politie. Die waarschuwde M. niet zelf te benaderen en 112 te bellen. Om hem op te sporen werden zijn naam en volledige foto vrijgegeven.

Volgens het AD werd M. in 2020 veroordeeld voor het mishandelen van een maatschappelijk werker in Amsterdam en voor het met de dood bedreigen van zijn behandelend arts in Utrecht. Het Openbaar Ministerie zal Tsjechië om overlevering van M. vragen.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau