Het Kuipersmysterie opgelost: dit is zijn nieuwe exotische werkplek
Voormalig zorgminister Ernst Kuipers heeft bekendgemaakt waar zijn toekomst ligt. Per 1 mei gaat hij aan de slag aan de Universiteit van Singapore. Dat maakte de universiteit zelf bekend. D66, de partij van Kuipers, heeft het nieuws aan het ANP bevestigd.
Voor Kuipers begon 2024 met het nieuws dat hij opstapte als minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. De D66'er vertelde dat hij in de race was voor een internationale topbaan. Verdere details maakte hij niet bekend.
Kuipersmysterie opgelost
Het was lang gissen naar waar de toekomst van Kuipers lag. Het mysterie is nu opgelost. Kuipers heeft in de Nanyang Technological University (NTU) in Singapore zijn nieuwe werkgever gevonden. Hij is daar benoemd tot vicevoorzitter van de onderzoeksafdeling, met als extraatje de titel van vooraanstaand professor.
Ontvang jij onze nieuwsbrief al? Meld je hier nu gratis aan!
Kuipers zegt dat de "cirkel rond is" nu hij zich weer gaat storten op wetenschappelijk onderzoek. Iets wat hij in het verleden ook deed aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam.
Kritiek
"Goed dat het eindelijk bekend is", reageert journalist bij het Financieele Dagblad Jean Dohmen in Goedemorgen Nederland op NPO 1. Toch uit hij ook zijn kritiek, gezien de leegloop in het kabinet de afgelopen maanden. "Ik snap dat je om je heen kijkt als het kabinet demissionair is, maar het is een principiële vraag of je aan boord moet blijven totdat het helemaal afgerond is."
Goedemorgen Nederland gemist? Kijk nu hier terug via NPO Start.
Voorzitter van de Nederlandse Politiebond Nine Kooiman kan zich in de woorden van Dohmen vinden. "Het is essentieel dat een kabinet, ook al is het demissionair, de zaken afhandelt en dat de continuïteit gewaarborgd blijft. Ik vind het schadelijk dat zoveel bewindspersonen zijn vertrokken."