Aboutaleb stopt als burgemeester van Rotterdam: ‘Zijn verdienste dat Rotterdam weer trots werd’
Ahmed Aboutaleb stopt dit najaar als burgemeester van Rotterdam. Na vijftien jaar vindt hij het tijd om plaats te maken voor een ander. "Het is zijn verdienste dat Rotterdam weer trots werd op wat het had. Het is nu een hippe, moderne stad", zegt journalist van EW Magazine Victor Pak in Goedemorgen Nederland op NPO 1.
"In het jaarlijkse gesprek met de gemeenteraad heb ik laten weten mijn derde termijn niet af te maken", zei Aboutaleb tijdens zijn nieuwjaarsrede. "Afgelopen zomer heb ik in huiselijke kring het lastige besluit genomen om in de loop van dit jaar mijn ambt te beëindigen." De toespraak van Aboutaleb kon op veel emotionele reacties van de genodigden rekenen.
Deze aflevering van Goedemorgen Nederland gemist? Kijk ‘m hier terug op NPO Start!
Het was een lastig moment voor de burgemeester, maar Aboutaleb zei dat er "nooit een geschikt moment is". Demissionair minister-president Mark Rutte dankt de burgemeester op X en schrijft dat Aboutaleb "als geen ander de stad wist samen te brengen met zijn grote betrokkenheid, rechtvaardigheid en een hart voor de mensen in zijn stad".
Tekst gaat verder onder de X:
Nederlander van het jaar
"We hebben bij Elsevier Aboutaleb in 2014 als Nederlander van het jaar gekozen, omdat hij het symbool was van het vernieuwende Rotterdam", zegt Pak. "Toen werd het nieuwe centraal station geopend, evenals de Markthal. Rotterdam staat nu bekend om zijn schitterende architectuur. Dat is niet alleen de verdienste van Aboutaleb, maar het is wel zijn verdienste dat Rotterdam weer trots werd op wat het had. Het is nu weer een hippe, moderne stad en dat was vijftien jaar geleden gewoon niet zo."
Ontvang jij onze nieuwsbrief al? Meld je hier nu gratis aan!
Aboutaleb heeft zich in Rotterdam ook altijd erg ingezet tegen de georganiseerde misdaad. Rechtbankverslaggever Saskia Belleman kan zich de reacties in de zaal bij de aankondiging van zijn afscheid daarom goed voorstellen. "Als je een burgemeester hebt die zich enorm heeft ontwikkeld en heel populair is in Rotterdam, die zie je die niet graag gaan. Zijn opvolger zal in hele grote schoenen moeten stappen."