Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Steeds meer incidenten aan boord vliegtuig: ‘Verbied alcohol!’

Agressieve passagiers, dronkenlappen en herrieschoppers. Het aantal vliegtuigincidenten is het afgelopen jaar fors toegenomen. Bij de Inspectie Leefomgeving en Transport is het aantal meldingen met 38 procent gestegen, schrijft De Telegraaf. Het ministerie wil forse maatregelen nemen.

Vooral tijdens de maanden april, mei en juni is het aantal incidenten aan boord flink toegenomen. Dat is best opvallend, want in diezelfde periode vorig jaar gingen mensen nog regelmatig met elkaar op de vuist vanwege de ellenlange rijen en chaos op allerlei luchthavens. Toen kreeg de Inspectie 181 meldingen binnen, dit jaar is dat toegenomen tot 249.

Ontvang jij onze nieuwsbrief al? Meld je hier nu gratis aan!

Maatregelen ministerie

Het ministerie maakt zich zorgen over het toenemend aantal incidenten in de luchtvaart, laat een woordvoerder weten aan de krant. "Vliegen is een van de veiligste vormen van transport en dat willen we zo houden. Daarom slaan alle betrokken partijen de handen ineen om dit probleem verder aan te pakken."

Heb jij Goedemorgen Nederland gemist? Kijk deze aflevering nu hier terug via NPO Start.

Bij de incidenten die aan boord plaatsvinden komt het vaak voor dat de persoon in kwestie een borrel te veel op heeft. Volle vliegtuigen doen ook een duit in het zakje om het geduld van de reiziger op de proef te stellen. Wanneer een passagier dan op zijn gedrag wordt aangesproken, loopt het vaak uit de hand.

'Verbied alcohol aan boord'

CDA-senator Madeleine van Toorenburg maakte een dergelijk incident niet zelf mee, maar haar dochter recentelijk wel. "Zij kwam terug van een stage in Amerika. Iemand ging helemaal uit zijn plaat, omdat hij zijn eten niet lekker vond. Toen hebben ze het vliegtuig moeten laten terugkeren naar Amerika", zegt Van Toorenburg in Goedemorgen Nederland op NPO 1. "Het was ook angstig in de lucht, dat iemand zo losging."

Om het aantal incidenten terug te dringen pleit Van Toorenburg ervoor om "helemaal geen alcohol" meer toe te laten aan boord. "Als je drinkt in het vliegtuig, schijnt er iets met je lichaam te gebeuren waardoor het harder binnenkomt. Gewoon geen drank meer en desnoods blazen als mensen gek doen."


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau