Hier luisteren de leden van de Tweede Kamer het liefst naar op Spotify
Traditiegetrouw publiceert de Tweede Kamer na de installatie van de nieuwe Kamerleden ook een lijst met hun favoriete muziek. De playlist Tweede Kamermuziek 2023 loopt behoorlijk uiteen, van Queen, Rammstein en Danny Vera tot Het Urker Mannenkoor. Muzieksmaak zegt veel over een mens, maar politiek commentator bij het AD Hans van Soest "weet niet of dat heel veel zegt over hoe goed die ene politicus is", zegt hij in Goedemorgen Nederland op NPO 1.
De muzikale voorkeuren van de onlangs geïnstalleerde Kamerleden loopt in ieder geval behoorlijk uiteen. Zo staat Queen met The Show Must Go On op de playlist van PVV'er Max Aardema en kan hij de hand schudden met het kersverse NSC-lid Harm Holman die liever Bohemian Rhapsody afspeelt.
Ontvang jij al onze gratis nieuwsbrief? Meld je hier gratis aan en mis niets!
Op de werkkamers van de nieuwe SGP-leider Chris Stoffer zal Het Urker Mannenkoor met Lichtstad met uw paar'len poortenuit de speakers klinken, maar wellicht komt CDA'er Derk Boswijk dan ook even langs. Boswijk heeft Psalm 23: de Heer is mijn herder aan de Spotifylijst toegevoegd.
Dit is de volledige playlist van de Tweede Kamermuziek 2023. Tekst loopt verder onder de playlist.
Lokale artiesten
Ook lokale muziek wordt goed vertegenwoordigd. De Volendamse Mona Keijzer (BBB) zoekt het dichter bij huis en draait het liefst de Volendamse 3JS met Watermensen, PVV'er Eric Esser luistert het liefst naar het carnavalslied Ooit van Ad en Caroline Siemons uit Den Bosch waar hij zelf ook vandaan komt en voormalig Drents Statenlid Eline Vedder (CDA) heeft de Drentse Daniël Lohues met Op Het Platteland op de speakers staan.
De Groningse zangeres Marlene Bakker snapt wel dat sommige Kamerleden de voorkeur geven aan lokale artiesten. Helemaal als er in hun 'eigen taal' wordt gezongen. "Muziek is een heel mooi middel om mooie talen te laten horen en ook weer wat nieuw leven in de blazen."