Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Extinction Rebellion schort actie A12 op

Redactie

Extinction Rebellion schort de blokkades op de Utrechtsebaan (A12) in Den Haag op. De actiegroep wacht op de stemming, dinsdag, over een motie in de Tweede Kamer waarin Suzanne Kröger (GroenLinks) en Raoul Boucke (D66) vragen om een afbouwplan voor fossiele subsidies. Dat zijn regelingen als belastingkortingen en accijnsvrijstellingen voor de fossiele industrie.

Als deze motie niet wordt aangenomen, worden de acties hervat, aldus Extinction Rebellion. De klimaatactivisten zien de motie als "erkenning dat ook de politiek inziet dat jaarlijks 39,7 tot 46,4 miljard euro fossiele subsidies niet te verdedigen is".

Extinction Rebellion voerde donderdag voor de 27e dag op rij een blokkade uit op de A12 in Den Haag. Ook donderdag werden weer tientallen demonstranten aangehouden. Ze worden in principe niet vervolgd voor het blokkeren van de weg.

Elke dag worden ze in klaarstaande bussen gedirigeerd, waarna ze worden weggebracht, meestal naar het stadion van voetbalclub ADO. Eenmaal daar kunnen ze weer gaan. Donderdag werden de aangehouden 'rebellen' naar het hoofdbureau van de Haagse politie gebracht.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau