Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Rode Kruis haalt meer dan zes ton op via giro 6868

Redactie

Op giro 6868 van het Rode Kruis is tot nu 636.619 euro binnengekomen. De hulporganisatie heeft het rekeningnummer zaterdag opengesteld om geld op te halen voor de slachtoffers van de aardbeving in Marokko.

Het dodental van de beving is inmiddels opgelopen tot boven de 2000.

Het Rode Kruis weet niet hoeveel geld er nodig is voor hulp na de ramp. Dat komt onder meer omdat sommige plekken moeilijk te bereiken zijn, omdat ze in afgelegen gebied liggen en wegen beschadigd zijn door de beving. "Momenteel wordt de impact en de schade van de ramp nog geïnventariseerd", aldus de organisatie. "Wel is de hulp al in volle gang."

Op giro 6868 kan geld worden overgemaakt voor de hulpverlening van de Marokkaanse Rode Halve Maan voor eerste hulp, vervoer van gewonden naar ziekenhuizen en psychosociale ondersteuning. Dat gebeurt onder meer in Marrakech en in de provincie Taroudant, ten zuiden van de stad.

Minister Liesje Schreinemacher (Ontwikkelingssamenwerking) heeft eerder 5 miljoen euro noodhulp toegezegd aan het Rode Kruis.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau