Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Bergschenhoek krijgt opvang voor zo’n 200 asielzoekers

Redactie

In de Zuid-Hollandse plaats Bergschenhoek komt een tijdelijke opvang voor ongeveer tweehonderd asielzoekers. De locatie wordt opgebouwd op een veld aan de Tobias Asserlaan, achter het gemeentehuis van Lansingerland.

De noodopvang is voor een tot drie jaar beschikbaar. Mogelijk wordt de locatie uitgebreid tot driehonderd plekken wanneer de wetgeving over de verdeling van asielzoekers, de Spreidingswet, van kracht wordt. Een nabijgelegen opvang voor vijftig vluchtelingen gaat dicht.

Andere gemeenten zijn nog aan het zoeken naar plekken waar asielzoekers tijdelijk kunnen worden opgevangen. Zo zoekt Oost Gelre in Gelderland naar een locatie om minimaal 150 en mogelijk driehonderd asielzoekers tien jaar lang op te vangen. Ook de Noord-Hollandse gemeente Uithoorn laat weten een opvanglocatie te zoeken.

Twenterand in Overijssel wil op korte termijn minderjarige statushouders opvangen, zodat er plekken in asielzoekerscentra vrijkomen. Die kinderen zijn zonder hun ouders in Nederland. Ze hebben te horen gekregen dat ze erkend worden en dat ze mogen blijven. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft Twenterand gevraagd om de groep op te vangen en het college van de gemeente wil daaraan meewerken.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau