Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Opmerkelijk: Groningen verhoogt geluidsnorm voor concert Rammstein

Redactie

De concerten van Rammstein op 6 en 7 juli in het Stadspark in Groningen zullen naar verwachting ook voor niet concertgangers goed te volgen zijn. Het college heeft namelijk een eenmalige ontheffing gegeven voor het verhogen van het toegestane geluidsniveau. Normaal mag het geluid niet harder zijn dan 100 decibel maar voor dit concert is de norm verhoogd naar 103 decibel.

Groningen maakt een uitzondering omdat Rammstein anders mogelijk naar een andere locatie was gegaan, meldde wethouder Manouska Molema woensdag aan de gemeenteraad. "Bij het binnenhalen van topacts naar Groningen is grote concurrentie tussen grote locaties", zei Molema. "We hebben gekozen voor grootschalige evenementen in het Stadspark. Als je meer mensen op het veld hebt, horen daar andere geluidsnormen bij." Verschillende partijen reageerden geschrokken op de mededeling van het college. Volgens Molema is de gemeente nog in gesprek met omwonenden voor een 'passende compensatie'.

Wandgedrag

Op de twee concerten van Rammstein komen in totaal 110.000 mensen af. Het zijn de eerste shows van de Duitse groep op Nederlandse bodem sinds de beschuldigingen van seksueel wangedrag richting frontman Till Lindemann. Meerdere vrouwen zouden zijn gedrogeerd of zouden tegen hun wil seks hebben gehad. Organisator Greenhouse Talent laat weten dat de optredens ondanks de beschuldigingen gewoon doorgaan.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau