Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Minister Yeşilgöz: ook boa’s moeten boete voor straatintimidatie kunnen uitschrijven

Redactie

Niet alleen politieagenten, ook boa’s moeten boetes uit kunnen schrijven aan daders van straatintimidatie. Dat zegt minister van Justitie en Veiligheid Dilan Yeşilgöz tegen het NPO Radio 1-programma Het Misdaadbureau van Omroep WNL.

Binnenkort bespreekt de Tweede Kamer het wetsvoorstel van de Justitieminister waarin straatintimidatie wordt verboden. Boetes kunnen oplopen tot maximaal 9000,- euro. Zorgen zijn er over de handhaafbaarheid van de wet. Zo zegt de Rotterdamse wethouder Vincent Karremans: "Met alleen politiecapaciteit gaan we het niet redden." Karremans hoopt dat ook boa’s de mogelijkheid krijgen om daders niet alleen aan te spreken, maar eventueel ook op de bon te kunnen slingeren.

Minister Yeşilgöz is het daarmee eens. "Gemeenten zoals Rotterdam willen de ruimte krijgen om te kijken hoe we boa’s in kunnen zetten. Daarom gaan we met pilots kijken hoe we handhavers een belangrijke rol kunnen geven. Ze kunnen nu mensen aanspreken op hun gedrag en ik wil heel graag dat ze ook die laatste stap kunnen zetten als ze tegenover een dader staan."

Tekst gaat verder onder de tweet.

Landelijke meld-app

Ook hoopt minister Yeşilgöz op termijn een landelijke meld-app te realiseren. Momenteel hebben sommige gemeenten wel een eigen meldpunt waar je straatintimidatie kunt melden, maar andere gemeenten niet. Om een eind te maken aan de wildgroei lijkt het de Justitieminister een goed plan om naar een landelijke meld-app toe te werken. "Het lijkt mij goed te kijken hoe je het best kunt bundelen, zodat er één plek is waarvan iedereen weet waar ‘ie naartoe moet, laagdrempelig."

Onderzoek naar daders

Eerder pleitte VVD-Kamerlid Hatte van der Woude in het NPO Radio 1-programma WNL in de Kantine voor een onderzoek naar wie de daders zijn. Ze duidt daarmee op de culturele afkomst van de mannen die vrouwen intimideren, maar ook op hun geloof en hoe iemands gezinssituatie vroeger was. Ook minister Yeşilgöz wil de daders nog beter in beeld krijgen. "Als je weet wie de daders zijn, is een gerichte aanpak mogelijk. Zodra de wet er is, kunnen we hopelijk een beter beeld krijgen en kijken of we een patroon zien in de daders."

Vanavond staat Het Misdaadbureau vanaf 19u op NPO Radio 1 in het teken van straatintimidatie.

Heeft u een vraag over misdaad? De onderzoeksredactie van Het Misdaadbureau beantwoordde eerder al vragen als 'Hoe vaak wordt er gestolen bij de zelfscankassa?', 'Waarom worden vrouwen verliefd op mannen in de gevangenis?' en 'Heeft het zin om aangifte te doen van fietsendiefstal?' Heeft u ook een vraag, stuur die dan het liefst als audio-bericht naar Het Misdaadbureau via 06 57 83 28 94. Wie weet wordt jouw vraag behandeld in de volgende uitzending!

Luister iedere vrijdagavond tussen 19.00 en 20.00 naar Het Misdaadbureau op NPO Radio 1. Of luister het WNL-programma terug als podcast,via je favoriete podcast-app.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau