Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Advocaat Knoops: ‘Tragisch voor onze beroepsgroep wat Weski overkomt’

Floortje van Gameren

Advocaat Geert-Jan Knoops noemt de verlenging van het voorarrest van collega-advocaat Inez Weski 'tragisch' voor zijn beroepsgroep maar een nog groter 'drama voor Weski'. De advocaat deed zijn uitspraken aan tafel bij Op1.

Weski blijft dertig dagen langer in voorarrest. Dat heeft de raadkamer van de rechtbank in Rotterdam donderdag besloten. De 68-jarige Weski wordt verdacht van deelname aan een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugshandel en witwassen en het schenden van geheimen. Ze zit nog altijd in beperking, dat wil zeggen dat ze alleen met haar advocaat contact mag hebben en niet met de buitenwereld. Zowel haar advocaat als het Openbaar Ministerie kunnen op dit moment niet meer informatie geven over de zaak.

"Ik ken haar goed en het is een heel integere en kundige advocaat", reageert Knoops op dat nieuws. Maar Weski's aanhouding legt de advocatuur onder de loep volgens hem:

Tekst gaat verder onder de tweet.

'Nog altijd onschuldig'

"Op dit moment acht het Openbaar Ministerie voldoende bewezen dat er genoeg redenen zijn om Weski nog langer vast te houden." Maar: "Ze is nog altijd onschuldig, het tegendeel is nog niet bewezen", aldus Knoops. In totaal kan een voorarrest maximaal negentig dagen duren. Daarna moet er een openbare zitting in de rechtbank plaatsvinden.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau