Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Laatste evacuatievlucht vanuit Soedan aangekomen in Eindhoven

Redactie

De achtste evacuatievlucht van de Koninklijke Luchtmacht vanuit Soedan is zondag aangekomen in Eindhoven. Het gaat om de laatste vlucht die door Nederland wordt uitgevoerd. Aan boord van de Boeing 777 zat ook Irma van Dueren, de Nederlandse ambassadeur in Soedan.

Zaterdagavond werden de evacués al met een C-130 Hercules transportvliegtuig naar Jordanië gebracht. Later op de middag komt op Eindhoven nog een C-130 Hercules aan met bemanning en in Soedan gebruikt materiaal.

De meeste Nederlanders van wie bij het ministerie van Buitenlandse Zaken bekend was dat ze in Soedan waren, zijn inmiddels uit het Afrikaanse land geëvacueerd. Zeker 160 Nederlanders zijn via vluchten van de luchtmacht of van andere landen uit Soedan gehaald. Circa 130 evacués van achttien andere nationaliteiten zijn meegevlogen met de Nederlandse vliegtuigen.

Dinsdagavond landde het eerste vliegtuig met evacués op de luchtmachtbasis in Eindhoven.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau