Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

DNA-onderzoek: Poolse Julia Wendel niet vermiste Madeleine McCann

Redactie

Opnieuw teleurstelling voor de ouders van de vermiste Madeleine McCann. De Poolse Julia Wendel (21) is niet hun dochter, wijst DNA-onderzoek nu uit. Dit bevestigt de woordvoerder van de Poolse vrouw op Instagram.

Instagram access token is not configured.

Om deze content te bekijken dien je akkoord te gaan met sociale media cookies.

Het is bijna zestien jaar geleden dat de Britse Madeleine McCann (toen 3 jaar) werd ontvoerd tijdens een vakantie in Portugal. Onlangs sprak de 21-jarige Julia Wendel haar vermoedens uit: de Poolse had het idee dat zij het vermiste kind was. Ze onderging DNA-onderzoek om dit te bevestigen.

Dr. Fia Johansson, Wendels woordvoerder, laat nu via Instagram weten dat er geen DNA-match is. ‘We kennen eindelijk de realiteit. Hoewel het onmogelijk is om het met zekerheid te zeggen, zonder de DNA-resultaten van ouders aan beide kanten, spreken de testresultaten over de oorsprong van Julia’s achtergrond voor zich.’ Hieruit zou blijken dat ze Pools is, met wat invloeden uit Litouwen en Rusland.

Gecompliceerd

Ondanks de teleurstellende resultaten, maakt de woordvoerder zich druk om Wendel. ‘Dit verhaal is veel gecompliceerder dan een simpel meisje uit een klein dorp in Polen, die dit claimt om aandacht te trekken. Ze geloofde echt wat ze zei, en met zo veel vragen over haar jeugd is het makkelijk te begrijpen waar ze vandaan komt.’

Kate en Gerry McCann, de ouders van Madeleine, hebben nog niet gereageerd op het recente nieuws.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
'Poetin denkt dat hij aan het winnen is, maar dat is niet zo'
1:19

'Poetin denkt dat hij aan het winnen is, maar dat is niet zo'

'Een partij' wilde bezit koran strafbaar maken
1:43

'Een partij' wilde bezit koran strafbaar maken

'Wij hebben gevraagd om gesprek met ministers en ambtenaren'
1:34

'Wij hebben gevraagd om gesprek met ministers en ambtenaren'

'Ik ken helemaal geen vooroordelen'
1:25

'Ik ken helemaal geen vooroordelen'

Team Bruh of Team Bro?
1:15

Team Bruh of Team Bro?

'Heel leuk om de stem van de NS te zijn'
1:28

'Heel leuk om de stem van de NS te zijn'

Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau