Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

CDA-prominent Hans Borstlap: ‘Nieuwe verkiezingen zouden nuttig zijn voor vinden van nieuwe oplossingen’

Redactie

Oud-topambtenaar en CDA-partijideoloog Hans Borstlap denkt dat nieuwe verkiezingen “louterend en sanerend zouden werken” in de zoektocht naar oplossingen voor de huidige patstellingen in Den Haag. Dat zei hij dinsdagochtend in Sven op 1.

“Ik pleit niet per se voor verkiezingen, dat is niet mijn positie”, merkt Borstlap op. “Maar ik analyseer alleen nuchter dat ze zouden kunnen helpen bij het vinden van nieuwe politieke oplossingen”. Het voordeel van nieuwe verkiezingen is volgens de CDA-prominent “dat partijen dan in staat zijn om een duidelijke lijn te trekken en te zeggen: ik vind dat het die kant op moet”.

Daarom denkt Borstlap dat “verkiezingen weleens nuttig zouden kunnen zijn om op grote thema’s tot scheidslijnen te komen”. De voormalig topambtenaar vindt dat het huidige kabinet in zekere zin bezig is “om het onverenigbare te verenigen”. Hij doelt daarmee op de patstellingen in de coalitie op stikstof en asiel. “Dit kan niet maanden nog zo duren”, benadrukt Borstlap.

Gebrek aan leiderschap

De politieke en ambtelijke coryfee constateert een gebrek aan leiderschap in Den Haag. Vanuit zijn historische geheugen trekt hij een vergelijking met het begin van de jaren tachtig. “Lubbers kon toen leiderschap tonen omdat er overduidelijk veel misging.” Datzelfde scenario voorziet Borstlap voor de komende jaren. “Ik heb het gevoel dat het eerst zichtbaar heel slecht moet zijn, voordat mensen de koppen bij elkaar steken en er krachten zullen ontstaan om dit op te lossen. Maar de politieke atmosfeer is er voor nu nog niet naar om dat te doen”, constateert Borstlap.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
'Vijftig van onze jongens zitten in het leger, negen zijn gesneuveld'
1:43

'Vijftig van onze jongens zitten in het leger, negen zijn gesneuveld'

'Poetin denkt dat hij aan het winnen is, maar dat is niet zo'
1:19

'Poetin denkt dat hij aan het winnen is, maar dat is niet zo'

'Een partij' wilde bezit koran strafbaar maken
1:43

'Een partij' wilde bezit koran strafbaar maken

'Wij hebben gevraagd om gesprek met ministers en ambtenaren'
1:34

'Wij hebben gevraagd om gesprek met ministers en ambtenaren'

'Ik ken helemaal geen vooroordelen'
1:25

'Ik ken helemaal geen vooroordelen'

Team Bruh of Team Bro?
1:15

Team Bruh of Team Bro?

Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau