Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Rotterdam schrijft bijna 1000 boetes uit voor lachgasoverlast, VVD hoopt op meer

Redactie

De gemeente Rotterdam en de politie hebben in 2022 bijna duizend boetes uitgedeeld die gerelateerd zijn aan de overlastgeving door lachgas, zo meldt De Telegraaf. Dat blijkt uit antwoorden van burgemeester Aboutaleb op vragen van VVD-fractievoorzitter in de Maasstad, Pascal Lansink-Bastemeijer. Hij hoopt dit jaar op nog meer boetes. "Want dit gedrag is heel erg overlastgevend", zegt hij in Goedemorgen Nederland.

"We kennen het allemaal, we lezen het in de krant: jongens die achter het stuur zitten met lachgas, die parken bezetten, cilinders en patronen die overal verspreid liggen", aldus het VVD-raadslid. "Daar moeten we echt op handhaven wat mij betreft."

Handhavers van de gemeente deelden vorig jaar in totaal 146 boetes uit, de politie 808. Voor de handel in lachgas werden twee boetes uitgeschreven. De politie nam al in de eerste twee maanden van 2022 1000 cilinders (dat zijn lachgastanks) van verschillende omvang in beslag.

VVD maakt zich al langer zorgen

De Rotterdamse VVD maakt zich al langer grote zorgen over een concrete aanpak. Lachgas is sinds 1 januari van dit jaar opgenomen in de Opiumwet. Het gebruiken van en het handelen in lachgas is sindsdien verboden, maar omdat politie en het Openbaar Ministerie (OM) hun zaken nog niet op orde hebben laten eenduidige sancties landelijke sancties nog op zich wachten. Het hele logistieke proces rondom lachgas moet nog geregeld worden: de opslag, onderzoek en vernietiging ervan. Voor de implementatie van de wijzigingen in de Opiumwet nemen de politie en het OM ongeveer tot 1 juli de tijd, zo meldde Aboutaleb. In de tussentijd schrijven de handhavers de boekjes vol.

"We hebben er niet voor niets gekozen om al sinds 2020 binnen de algemene plaatselijke verordening mensen te beboeten", zegt Lansink. Dat houdt in dat het gebruik van lachgas in de Rotterdam los van de Opiumwet al twee jaar verboden is in het centrum van de stad, parken, uitgaansgebieden, winkelcentra, scholen, een aantal pleinen en ook in bepaalde wijken.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau