Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Mensenrechtenorganisatie: zeker 522 doden bij protesten Iran

Redactie

Bij de antiregeringsprotesten in Iran zijn de afgelopen vier maanden zeker 522 mensen omgekomen, meldt de Amerikaanse mensenrechtenorganisatie Human Rights Activists News Agency (HRANA). Tot de doden behoren onder anderen zeventig minderjarigen en 68 medewerkers van de politie en veiligheidstroepen.

Bijna 20.000 mensen werden volgens de organisatie gearresteerd, van wie er 110 zijn aangeklaagd voor misdrijven die tot de doodstraf kunnen leiden onder de islamitische wetgeving. Vier demonstranten zijn al geëxecuteerd.

Sinds medio september vinden er grootschalige protesten in Iran plaats na de dood van Mahsa Amini. Deze 22-jarige vrouw van Koerdische afkomst stierf in detentie nadat ze door de politie was opgepakt omdat ze haar hoofddoek te los zou hebben gedragen. Tot nu toe zijn er in meer dan 160 steden demonstraties geweest. Het is de grootste protestgolf sinds jaren in het land, waar al duizenden mensen aan hebben meegedaan.

Iran heeft zelf nog geen details vrijgegeven over het aantal doden en arrestaties bij de protesten.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau