Het gaat beter met de emancipatie van vrouwen in Nederland, maar: ‘Er zit nog een loonkloof tussen mannen en vrouwen’
Het gaat beter met de emancipatie van vrouwen in Nederland. Twee op de drie vrouwen zijn nu economisch zelfstandig, wat betekent dat ze een eigen inkomen hebben op minimaal bijstandsniveau. Dat blijkt uit de tweejaarlijkse emancipatiemonitor van het Centraal Bureau voor de Statistiek.
Volgens het CBS is er wel nog steeds een gat ten opzichte van mannen. Veel vrouwen willen meer gaan werken als dat financieel noodzakelijk is. Zolang het gezamenlijke inkomen voldoende is, vinden ze dat wel genoeg. Maar als stellen gaan scheiden, zijn veel vrouwen volgens het CBS niet meer "financieel zorgeloos" en daardoor dus kwetsbaar.
"Alle beetjes helpen", zegt Lucille Werner, Tweede Kamerlid namens het CDA, in Goedemorgen Nederland. "Het is ontzettend belangrijk dat vrouwen zichtbaar zijn op de werkvloer." Werner vervolgt: "Maar ik denk ook dat er nog steeds een heel grote loonkloof tussen mannen en vrouwen zit." Die kloof zou moeten worden aangepakt om vrouwen over de streep te trekken meer te gaan werken.
Kinderopvang
Ondertussen is de overheid hard op zoek om de emancipatie van vrouwen nog meer te bevorderen. Het gratis maken van de kinderopvang zou daarbij kunnen helpen, maar uit onderzoek is gebleken dat dat voor de meeste vrouwen geen stimulans is om meer te gaan werken. "Het is een cultuuromslag, maar we moeten het wel mogelijk maken als vrouwen willen gaan werken", reageert Werner.
Handicap
Ondanks dat het om een emancipatiemonitor gaat, komen mensen met een handicap niet voor in de monitor. "Ik vind dat echt niet kunnen. Er is helemaal geen emancipatiebeleid voor mensen met een handicap. Ik heb de minister er al meerdere keren naar gevraagd."
LEES OOK: Nout Wellink: ‘We moeten beter ons best doen om de Chinezen te begrijpen’