Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Politie neemt groot aantal slecht verzorgde reptielen in beslag

Redactie

Bij een handelaar in het Limburgse dorp Beek zijn afgelopen zaterdag 44 slecht verzorgde reptielen in beslag genomen. Ook werden zo'n honderd dode schildpadden, hagedissen en slangen gevonden in een diepvries van het bedrijf. Bij de nog levende dieren ging het om boomkikkers, steppevaranen (een Afrikaanse hagedissoort), baardagamen (een soort hagedis die leeft in de Australische woestijnen), leguanen, waterschildpadden, een slang en een tropische spin. Dat maakte de dierenpolitie maandag bekend.

Volgens de politie waren de dieren slecht verzorgd. Ze waren in het vaak verre buitenland gevangen en per vliegtuig naar Europa gevlogen. "Ergens naar een plek waar de controle niet streng is", aldus een woordvoerster van de politie. "Van daaruit gingen ze over de weg op transport. Bij aankomst waren veel dieren al dood." Volgens de dierenpolitie gaan veel dieren al tijdens de wildvang dood.

De handelaar werd eerder in augustus ook al aangesproken op de slechte verzorging en huisvesting van de dieren. Daarbij zijn volgens de politie afspraken gemaakt om de huisvesting en het welzijn te verbeteren. Die afspraken zijn volgens de woordvoerster maar gedeeltelijk nagekomen. "De dieren die er het ergste aan toe waren zijn vervolgens in beslag genomen", zei ze. "De dieren zijn naar adressen gebracht waar ze wel een goede verzorging krijgen."

LEES OOK: Utrecht wil betaald parkeren in hele regio: ‘Automobilisten worden zo als melkkoe gebruikt’

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau