Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Corendon ruilt Schiphol in voor Brussel: ‘Gênante vertoning’

Redactie

Corendon gaat volgend seizoen luchthaven Schiphol vaker mijden en wijkt uit naar Brussel. De luchtvaartmaatschappij verlaagt de capaciteit en breidt op de Belgische luchthaven juist uit. Dat bevestigt een woordvoerster aan ANP na berichtgeving van De Telegraaf. Het is nog niet bekend of er ook uitgeweken wordt naar andere Nederlandse dan wel Belgische luchthavens. "Dat heeft vooral te maken met de chaos op Schiphol", zegt topman Atilay Uslu tegen de krant.

Corendon verhoogt het aantal stoelen waarmee gevlogen wordt vanuit België naar 260.000, terwijl de capaciteit op Schiphol juist terugloopt naar 230.000. De lange rijen voor de beveiliging als gevolg van een personeelstekort zijn hier vooral de reden voor. Daardoor vertraagden vluchten of vielen er zelfs vluchten uit. "Op Brussel kunnen we mensen een zekere vakantie aanbieden", zegt Uslu.

Corendon wil afwachten hoe de situatie op Schiphol zich het komende seizoen gaat ontwikkelen. Op basis daarvan wordt er mogelijk gekeken of de luchtvaartmaatschappij ook naar andere luchthavens gaat uitwijken.

'Gênant'

Volgens VVD-Kamerlid Pim van Strien moeten we dit als duidelijk signaal zien dat het beter moet. "Schiphol was één van de beste luchthavens van Europa en nu één van de slechtste", zegt hij in Goedemorgen Nederland op NPO 1. "Ik ben zelf ook gevlogen deze zomer en je staat uren in de rij. Een gênante vertoning." Van Strien hoopt dat het nieuwe bestuur zorgt voor een nieuwe wind.

LEES OOK: Forse kritiek op ‘Schiphol-filmpje’ kabinet: ‘Ben verbijsterd, het is schaamteloos’

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau