PvdA en ChristenUnie: Een vast huurcontract moet weer de norm worden
Oppositiepartij PvdA en coalitiepartner ChristenUnie komen met een initiatiefwet die een einde moet maken aan tijdelijke huurcontracten. De regeling wordt volgens hen te vaak misbruikt. Een vast huurcontract moet volgens de partijen weer de norm worden.
Huisbazen mogen sinds 2015 tijdelijke huurcontracten afsluiten. Het moest particuliere verhuurders meer armslag geven huizen voor een kortere tijd te verhuren aan specifieke doelgroepen zoals studenten en arbeidsmigranten. Maar flexhuur geeft ook minder zekerheid en drijft de prijzen op. Volgens beide partijen komen veel mensen in de problemen door flexhuur.
Hugo de Jonge
Minister van Binnenlandse Zaken Bruins Slot volgt de ontwikkeling met interesse. "Minister van Wonen, Hugo de Jonge, is ook met een dergelijk voorstel bezig. Ik denk dat de beide partijen met elkaar in gesprek moeten en kijken op welke vlakken ze van elkaar verschillen", zegt de minister in Goedemorgen Nederland. Minister Hugo de Jonge wil een groter deel van de vrije huurmarkt reguleren. Hij wil deze contractvorm niet afschaffen, maar de prikkels wegnemen voor tijdelijke huurcontracten. Ook moeten gemeenten meer mogelijkheden krijgen om misbruik van flexhuren aan te pakken.
'Paard achter de wagen spannen'
Yoeri Albrecht, directeur van debatcentrum De Balie, vindt het een onzinnig voorstel. "Dit gaat absoluut niet de woningnood oplossen. Al die mensen die nu nog een kamertje over hebben om te verhuren zeggen nu 'ik wacht wel even'. Dit is echt het paard achter de wagen spannen." Bruins Slot is vooral bang voor leegstand door het wetsvoorstel.
LEES OOK: Nederland in extase na overwinning Verstappen: ‘Hij blijft ons nog steeds verrassen’