Trump houdt poot stijf en wil eerst onafhankelijk onderzoek naar documenten
De Amerikaanse oud-president Trump is naar de rechter gestapt. Hij wil dat een onafhankelijke controleur naar de documenten gaat kijken die bij hem thuis zijn gevonden voordat de FBI erbij betrokken wordt.
Bij een inval in zijn huis vond de FBI twintig dozen, ringmappen met foto's en het document waarmee Trump de straf van zijn vriend en adviseur Roger Stone heeft kwijtgescholden. Al deze informatie had Trump nooit naar huis mogen meenemen. Hij wordt er dan ook van verdacht de Spionagewet te hebben overtreden. Trump ontkent in alle toonaarden dat hij iets fouts heeft gedaan.
Trump eist dat een onafhankelijke functionaris nu eerst naar de documenten gaat kijken voordat de FBI ermee aan de slag mag. Of de FBI zich hieraan houdt is nog maar de vraag.