Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Caroline van der Plas (BBB): ‘Ik heb nul bedreigingen gehad van boeren’

Redactie

Voorvrouw van de BoerBurgerBeweging Caroline van der Plas laat weten dat ze de bedreigingen waardoor zij even niet meer op de voorgrond treedt níét van de boeren afkomstig zijn.

"Her en der lees ik dat bedreigingen misschien wel afkomstig zijn van boeren die boos zijn omdat ik afstand neem van acties die mens en omgeving in gevaar kunnen brengen. Over precieze aard en hoek van bedreigingen, ga ik niks zeggen. Maar wel: NUL boeren hebben mij persoonlijk bedreigd", schrijft ze op Twitter.

Tekst gaat verder onder de tweet.

Van der Plas liet gisteren weten meerdere publieke optredens te schrappen. Dit omdat ze meerdere berichten per week ontvangen heeft, waaronder doodsbedreigingen. "Ik voel me niet veilig op dit moment", zei ze toen. Ze staat in contact met de beveiliging van de Tweede Kamer, die er volgens haar "bovenop zitten".

"De anti-boerlobby of de anti-BBB-lobby draait op volle toeren. De haatberichten nemen in hevige mate toe en ook doodsbedreigingen komen nu binnen", zei Van der Plas. "Kennelijk wordt BBB te groot in de peilingen en vinden mensen dan dat ze haat over je heen mogen storten."

Steun

De politica krijgt via sociale media steunbetuigingen van andere Kamerleden. De steun doet Van der Plas goed, zei zij gisteren in een video op Twitter. “Ik wil iedereen heel erg bedanken voor de ontzettend grote steun die ik krijg. Dat wordt zeer gewaardeerd.” Van der Plas gaat ook nog in op de personen die doodsbedreigingen versturen. "Kom op, doe dit niet. Het heeft een ontzettend grote impact, niet alleen op mij of op andere mensen die met de dood bedreigd worden, maar ook op families en gezinnen die ermee te maken hebben."

LEES OOK: Welke straffen staan afvaldumpende en brandstichtende boerenactievoerders te wachten?


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau