Boerengroep blij met nieuwe berekening stikstof maar acties gaan door: ‘Lijkt wel koehandel’
Boerenactiegroep Farmers Defence Force (FDF) is blij dat het ministerie van Financiën de komende weken met een bijgewerkt model komt om te berekenen hoe de stikstofuitstoot het beste verminderd kan worden. "Maar waarom is dit niet eerder naar buiten gekomen", vraagt voorman Mark van den Oever zich af. "Waarom moet het eerst uit de hand lopen, het lijkt wel koehandel."
Volgens NRC blijkt uit nog niet gepubliceerde berekeningen van het ministerie dat boeren hun stikstofuitstoot veel minder hoeven te verlagen dan tot nu toe gedacht om de natuurdoelen te halen. Als Nederland al zijn klimaatafspraken nakomt, levert dit een enorme bonus aan stikstofwinst op waardoor de landbouw zijn uitstoot met een kwart tot de helft minder hoeft terug te brengen.
Volgens Den Oever zijn boeren nog niet van plan de acties te staken. "De regering zit nu in zijn achteruitversnelling, nu gaat het gas erop bij ons. Er komt geen stop op de acties, we willen eerst concrete toezeggingen", aldus Van den Oever tegen ANP.
De FDF-voorman kondigde zondag al aan dat boeren volgende week tijdens de Vierdaagse van Nijmegen actie gaan voeren tegen de stikstofplannen. Het is echter niet de bedoeling de boel te blokkeren.
LEES OOK: BBB en Pieter Omtzigt willen spoeddebat over stikstofbeleid door nieuwe berekeningen