Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Drie verdachten Heerenveen verdacht van poging tot doodslag

Peter Visser

Drie mensen die dinsdag tijdens de boerenprotestactie langs snelweg A32 bij Heerenveen zijn aangehouden, worden verdacht van poging tot doodslag. Dat meldt het Openbaar Ministerie woensdag. Het gaat om een 46-jarige man uit de gemeente Opsterland, een 34-jarige man en een 16-jarige jongen die beiden uit Heerenveen komen. Het drietal zit nog vast.

Het OM doet onderzoek naar de feiten en omstandigheden en de gedragingen van de mannen. Afhankelijk van de uitkomsten van dat onderzoek besluit de officier of de verdachten worden voorgeleid aan de rechter-commissaris, die over verlenging van hun voorarrest kan beslissen.

Schot gelost

Tijdens de protestactie heeft de politie geschoten. Een trekker van de 16-jarige jongen uit Heerenveen werd daarbij door een kogel geraakt. De Rijksrecherche doet onderzoek naar het vuurwapengebruik. "In dat onderzoek worden betrokkenen bevraagd, beelden bekeken en vindt sporenonderzoek plaats. Op dat onafhankelijk onderzoek kan en mag het Openbaar Ministerie niet vooruit lopen. Wij vragen een ieder dat ook niet te doen."

LEES OOK: FDF roept op tot demonstratie bij politiebureau in Leeuwarden voor vrijlating 16-jarige jongen

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau