Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Laatste hoorzitting Capitoolbestorming: hoe groot is de kans dat Trump vervolgd wordt?

De onderzoekscommissie die zich bezighoudt met de Capitoolbestorming van 2021 is duidelijk: de bestorming wordt onder meer gezien als een couppoging van oud-president Donald Trump. Vandaag (13.00 uur Nederlandse tijd) vindt daar de laatste hoorzitting over plaats.

De hoofdvraag tijdens de hoorzittingen is: 'Wie is er verantwoordelijk voor de bestorming van het Capitool?' De onderzoekscommissie wijst Trump als schuldige aan. Hij zou mensen hebben aangespoord het Capitool te bestormen. Ook wordt Trump ervan beschuldigd de verkiezingsuitslag - die hij verloor van Joe Biden - in zijn voordeel te hebben willen beïnvloeden.

"Het bewijs is onomstotelijk. Er zijn getuigenissen van. Ook van zijn partijgenoten van Trump die zeggen dat hij te ver ging", zegt Amerikadeskundige Jan-Kees Emmer bij Goedemorgen Nederland.

Vervolging Trump

Vandaag is voorlopig de laatste hoorzitting, maar mogelijk volgen er later nog meer. "Want er melden zich nog steeds nieuwe getuigen en er komen nog steeds nieuwe bewijzen boven water."

De kans dat Trump ook daadwerkelijk vervolgd wordt "is heel klein", weet Emmer. "Dat heeft te maken met zijn presidentiële immuniteit in die tijd. Maar de kans dat hij zich mogelijk niet meer kandidaat kan stellen, wordt steeds groter door al die bewijzen die zich opstapelen."

LEES OOK: Hoorzittingen bestorming Capitool begonnen: ‘Lijkt een politieke begrafenis van Amerika’

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau