Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Ad Melkert is tegen fractiefusie met GroenLinks maar: ‘Er is al geen weg terug meer’

Floortje van Gameren

Voormalig partijleider van de PvdA, Ad Melkert, heeft zich uitgesproken over de fractiefusie met GroenLinks in de Eerste Kamer. Melkert ziet het plan niet zitten. Hij ziet liever een akkoord waarbij ook D66 en SP zijn betrokken. Over drie dagen stemt de PvdA tijdens een congres of de fractiefusie.

Melkert zegt in het wetenschappelijk tijdschrift van de partij dat hij liever een preformatieakkoord met de partijen op links ziet. Dat betekent kortgezegd dat alle partijen apart campagne voeren, maar dat de partij die het grootste wordt na de verkiezingen zijn best doen om een coalitie op links te vormen. Zo ontstaat er een coalitie in een coalitie.

"Wat Wieger deed voor de VVD, doet Melkert nu voor de PvdA kortgezegd. Maar er is al geen weg terug meer," zegt publicist Aylin Bilic in Goedemorgen Nederland. "Er is al aangegeven dat de partij echt deze weg op wil. Ik weet niet of het goed uitpakt. Als PvdA echt een blok op links had willen vormen, dan had het beter naar de SP kunnen wandelen."

LEES OOK: Europees vrouwenquotum voor de top van het bedrijfsleven: ‘Het gaat niet vanzelf’


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau