Defensieminister Ollongren: Extra geld naar salaris militairen
Minister van Defensie Kajsa Ollongren noemt het ophogen van de salarissen van onze militairen “de hoogste prioriteit” en wil dat een deel van het extra geld voor Defensie naar betere arbeidsvoorwaarden gaat. “Het begint bij de mensen”, zei ze in het televisieprogramma WNL Op Zondag op NPO1.
In het coalitieakkoord is afgesproken dat er deze regeerperiode 3 miljard extra naar Defensie gaat. Met de start van de oorlog in Oekraïne heeft een Kamermeerderheid het kabinet gevraagd te onderzoeken of daar nog meer geld bij moet. Op de vraag van presentator Rick Nieman waar de extra investeringen naartoe moeten, antwoord Ollongren: “Het begint bij de mensen”. “We hebben bij de start van dit kabinet ook al extra geld beschikbaar gesteld voor arbeidsvoorwaarden en de gesprekken daarover lopen nu. Naast de goede spullen en het aanvullen van de reserves, zijn de salarissen namelijk de hoogste prioriteit.”
Hamburgers flippen bij McDonald's
Uit onderzoek van NRC bleek afgelopen week dat het voor een 18-jarige rendabeler is om hamburgers te flippen bij McDonald’s dan om soldaat te worden. Ollongren: “Toeslagen trekken dit wel tot een vergelijkbaar niveau, maar de salarissen hebben inderdaad onze aandacht. De mensen die dit werk doen verdienen de juiste waardering”, besluit de verantwoordelijk defensieminister.