Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Extra booster mogelijk voor mensen die met Janssen geprikt zijn

Redactie

Mensen die geprikt zijn met het vaccin van Janssen kunnen vanaf woensdag een afspraak maken voor een extra booster. Om medische redenen is dat niet noodzakelijk, zegt minister van Volksgezondheid Ernst Kuipers. Mensen kunnen daarvoor kiezen om meer vrijheden te hebben als ze naar het buitenland reizen.

Het vaccin van Janssen leverde aanvankelijk al volledige bescherming met één prik. Toen er later de mogelijkheid kwam om een boosterprik te nemen, konden mensen een tweede prik halen. Sommige landen, waaronder Duitsland en België, verlangen echter dat mensen drie prikken hebben gekregen. Die mogelijkheid bood Nederland vooralsnog niet.

Voor de boosterprikken worden vrijwel altijd zogenoemde mRNA-vaccins van BioNTech/Pfizer of Moderna gebruikt. Er worden ook wel boosterprikken met het Janssen-vaccin gezet, maar alleen als daar een medische noodzaak voor is. Volgens Kuipers komen zo'n 450.000 Nederlanders die Janssen gekregen hebben gevaccineerd in aanmerking voor een extra booster.

Landen bepalen hun eigen regels als het gaat om het toelaten van mensen tot bijvoorbeeld de horeca. Hoewel in Nederland de coronapas bijna nergens meer gebruikt wordt, is dat elders in de Europese Unie anders. "Dat heeft ook te maken met de lokale epidemiologische situatie", zegt Kuipers daarover. Toch vindt hij dat de landen "echt moeten streven naar een volledige uniformering van al deze regels". "Dat geldt hiervoor, maar ook bijvoorbeeld voor de duur van het vaccinatiebewijs of herstelbewijs."

Minister Kuipers zegt desgevraagd niet bezorgd te zijn over de hoge besmettingscijfers die momenteel dagelijks gemeld worden. Dat was voorzien, zegt hij. "De aantallen besmettingen waren al vrij hoog. Desalniettemin hebben we sterk versoepeld. We wisten dat vrijwel zeker het aantal besmettingen omhoog zou gaan. Tel daarbij op dat het precies carnaval was en de wintersportvakantie, dan zie je dit gebeuren."

LEES OOK: Loslaten coronamaatregelen zorgt voor wisselende gevoelens bij zorg


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau