Het gaat goed met de pensioenfondsen, maar nog niet goed genoeg
Ondanks veel economische onzekerheid hebben de pensioenfondsen een goed beleggingsjaar achter de rug. Dat heeft onder meer te maken met flink stijgende beurskoersen, hogere vastgoedprijzen en andere beleggingen. Mede dankzij de hogere rekenrente steeg de dekkingsgraad van de grote fondsen sterk, tot meer dan 100 procent.
Voor het korten van pensioenuitkeringen hoeft inmiddels dan ook niet meer gevreesd te worden, schrijft de NOS. Het gedeeltelijk verhogen van de pensioenuitkeringen komt zelfs dit jaar al in beeld. Dat baseren zij op de jaarcijfers van de vijf grote pensioenfondsen.
Pensioenfondsen willen dat nieuwe stelsel eerder ingaat
De Telegraaf schrijft juist weer dat die pensioenfondsen willen dat het nieuwe stelsel eerder ingaat dan gepland: 2025 in plaats van 2026. Want hoewel ook de financiële positie van pensioenfondsen is verbeterd, "kopen onze deelnemers en zeker onze gepensioneerden daar helaas niets voor". Dat zegt Joanne Kellerman, bestuursvoorzitter van pensioenfonds Zorg en Welzijn (PFZW).
Er wordt op dit moment een regel gecreëerd waardoor pensioenfondsen over de laatste twaalf maanden gemiddeld nog maar 105 euro in kas hoeven te hebben voor iedere 100 euro die aan pensioen moet worden uitgekeerd. Dat is nu nog 110 euro.
"Wat ik hoor is dat de situatie is verbeterd. Maar het is nog niet zo dat er dus al een besluit is genomen over het weer indexeren van die pensioenen", zegt ook journalist bij het Financieel Dagblad, Jean Dohmen, in Goedemorgen Nederland op NPO 1. "De druk wordt wel opgevoerd, vakbond CNV drong daar al eerder op aan. Dus het spel staat wel op de wagen, maar het is nog niet zo ver."
LEES OOK: JA21 stemt niet in met ontkoppeling AOW: ‘Echt een no-go’