Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Rita Verdonk: ‘Bedreiging politici is niet verergerd’

Redactie

De bedreiging van politici is in deze tijd niet erger dan pakweg 15 jaar geleden. Dat zegt oud-minister Rita Verdonk in het WNL-programma In De Kantine op NPO Radio 1.

Zij reageert op de politiebewaking bij het huis van minister Hugo de Jong en de arrestatie van een fakkeldrager bij het huis van D66-leider Kaag.

Volgens Verdonk is de bedreiging van landelijke politici in deze tijd "niet intensiever dan in mijn tijd". "Door sociale media wordt het nu meer uitvergroot."

Verdonk was tussen 2003 en 2007 minister van Vreemdelingenzaken en Justitie. In die tijd had ze intensieve persoonsbeveiliging. "Ik ben jarenlang zwaar beveiligd, waardoor ik lange tijd nooit met mijn gezin in één auto heb kunnen zitten."

Geert Wilders

Zij verwijst naar Geert Wilders. "Hij leeft al twintig jaar in zware beveiliging. En dat is vele malen erger dan iemand die met een fakkel de straat in loopt van een politicus."

Burgemeester Bert Wijbenga van Vlaardingen zegt In de Kantine dat het gevoel van toenemende bedreiging is gegroeid door de opkomst van sociale media. "Daardoor is de drempel om te dreigen heel laag geworden."

LEES OOK: Angela de Jong over rel The Voice of Holland: ‘Hier wordt een beerput opengetrokken’


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau