Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Ook boa’s gaan niet actief handhaven op vuurwerkverbod

Peter Visser

Boa's gaan niet actief handhaven op het vuurwerkverbod, zegt voorzitter Richard Gerrits van de handhaversbond BOA ACP vrijdag in het NOS Radio1 Journaal. Volgens hem ontbreekt daarvoor de capaciteit.

Boa's zullen optreden "daar waar het uit de hand loopt", zegt Gerrits. "Eigen veiligheid blijft te allen tijde voorop staan. Dat is het belangrijkste."

Gerrits bepleitte meer samenwerking met de buurlanden bij het vuurwerkbeleid. "We zien nu dat er massaal over de grens gekocht kan worden. Dat houd je op dit moment niet tegen. Misschien moeten we verder kijken dan alleen naar de Nederlandse bevolking en meer over de grens gaan kijken hoe we dat misschien met elkaar kunnen aanpakken."

Politie

Maandag zei politiechef Willem Woelders dat het handhaven van het vuurwerkverbod voor de politie niet de hoogste prioriteit heeft tijdens de jaarwisseling. Voorop staat garanderen van de veiligheid van hulpverleners, gevolgd door de veiligheid van burgers. "In de derde plaats zullen we, daar waar het kan, optreden tegen excessieve overtredingen van de coronamaatregelen en het afsteken van vuurwerk", zei hij tegen het ANP.

LEES OOK: Drie grote veiligheidsregio’s schalen niet op met oudjaar


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau