Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Omikron nu al meest voorkomende coronavariant in Amsterdam

Redactie

De omikronvariant is nu al de meest voorkomende variant van het coronavirus in Amsterdam. Dat blijkt uit de meest recente steekproef van de GGD en Amsterdam UMC. Van de 106 positieve coronatesten die zij dinsdag onderzochten ging het bij 63 van de gevallen, dus 59 procent, om de omikronvariant.

Deze cijfers verschenen op het Twitteraccount van het samenwerkingsverband ARGOS, dat staat voor Amsterdam Regional Genomic epidemiology and Outbreak Surveillance. Een woordvoerster van Amsterdam UMC bevestigt aan het ANP dat de daar gepubliceerde gegevens kloppen.

Tekst gaat verder onder de tweet.

Failed to load content from twitter.com. Status Code: 404

Naar verwachting wordt de omikronvariant, die zich razendsnel verspreidt, ook in de rest van het land dominant. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) verwacht dat dit ergens tussen kerst en Nieuwjaar zal gebeuren.

Omikron milder dan delta?

De variant is een stuk besmettelijker dan de deltavariant, die de afgelopen maanden nog veruit het meest voorkwam in Nederland. Volgens voorlopige onderzoeksresultaten, onder meer uit Engeland en Zuid-Afrika, lijkt omikron wel minder vaak tot ernstige ziekte te leiden dan delta. Als veel meer mensen besmet raken, kan dat op korte termijn echter nog altijd leiden tot meer ziekenhuisopnames, waarschuwde onder meer viroloog Ab Osterhaus vanochtend in Goedemorgen Nederland op NPO 1.

LEES OOK: Omikron toch minder ziekmakend dan delta? ‘Dreiging is er nog steeds’


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau