Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Demissionair minister Grapperhaus: relschoppers zijn georganiseerde bendes, die gericht geweld gebruiken om ons land te ondermijnen

Redactie

Demissionair minister van Justitie en Veiligheid Ferd Grapperhaus reageert ontsteld op de rellen in Rotterdam van afgelopen vrijdag. ‘’Demonstraties worden gebruikt als dekmantel om extreem geweld te prediken’’, aldus Grapperhaus in WNL Op Zondag op NPO1.

De CDA-minister was in het televisieprogramma te gast om te praten over de onrust en rellen van dit weekend. Presentator Rick Nieman vroeg hem specifiek naar de samenstelling van de groep relschoppers. Volgens de demissionair justitieminister is het ‘’een hele kleine groep die zich buiten de democratie begeeft. Wat mij betreft heb je dan nul recht op quasi demonstratierecht bij het plegen van geweld op deze schaal’’.

Politiechef van Rotterdam Fred Westerbeke vulde aan: ‘’’Het werd al snel duidelijk dat de demonstratie uit de hand liep. Geradicaliseerde groeperingen mengden zich met voetbalhooligans en jeugd uit de omgeving. Ze bewapenen zich en gebruiken extreem geweld tegen hulpverleners, op een schaal die we niet eerder gezien hebben’’, aldus de politiechef.

LEES OOK: Uri Rosenthal over Rotterdam rellen: ‘Dit was een rel richting de brandweer, politie en ambulance’

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau