Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

De formatie gaat verder, nu wél over de poppetjes

Floortje van Gameren

De onderhandelingen voor een nieuw kabinet worden vrijdag hervat op de Zwaluwenberg in Hilversum. Waar lange tijd controverse over was, wordt nu wel aangesneden: wie gaat op welke plek zitten met welke portefeuille?

Er gaan stemmen op dat zowel Hoekstra van het CDA en Kaag van D66 er nog niet over uit zijn - ook niet over hun eigen rol. Dat schrijft De Telegraaf. Zo zou Hoekstra een post in het ministerie van Economische Zaken ambiëren en Kaag zou een kanshebber zijn voor minister van Financiën. Toch klinkt er vanuit de achterban geluid dat het strategischer is als zij in de Kamer gaan zitten. Onder meer komt de parlementaire enquête er weer aan en als er dan veel kritiek komt op het kabinet, dan kleeft dat minder aan de twee bewindslieden.

'Dit wordt een heel wankel kabinet'

Wierd Duk, journalist van De Telegraaf, vindt dat het niet moet gaan over welke plek Hoekstra en Kaag uiteindelijk krijgen. ''We krijgen na Rutte 3 nu Rutte 4 terwijl in de coronatijd Rutte alle legitimiteit heeft verloren. We hebben de toeslagenaffaire, de mislukte aanpak in Groningen. Dit wordt een heel wankel kabinet'', aldus Duk in Goedemorgen Nederland.

LEES OOK: Fatsoen is steeds verder te zoeken in de Kamer: ‘De voorzitter moet haar gezag laten gelden’


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau