Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Vooral lagere lonen dupe van coronacrisis

Redactie

Uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) blijkt dat vooral banen tegen het minimumloon vorig jaar afnamen. Het gaat om een afname van 10 procent.

Vooral jongeren en flexwerkers werken voor het minimumloon. Met name deze groep raakte dus zijn baan kwijt. Hoofdeconoom van het CBS, Peter Hein van Mulligen, zegt tegen NU.nl: ''Het is dus duidelijk dat de zwakkere groepen op de arbeidsmarkt het hardst hebben afgezien door de coronacrisis.''

Daarentegen nam ook het aantal banen af boven het minimumloon, maar veel minder sterk.

LEES OOK: Het is druk op de weg maar nog lang niet zo druk als voor corona

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau