Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

‘We zijn klaar met enorme instroom, dit kan Ter Apel niet aan’

Redactie

De gemeente Westerwolde is klaar met de enorme instroom van asielzoekers in Ter Apel, dat onder die gemeente valt. Dat zegt Wim Eilert, gemeenteraadslid voor de PvdA, in WNL Opiniemakers. "Dit kan Ter Apel niet aan."

Eilert: "We hebben het over 1000 mensen per week. Dat is twee keer zoveel als normaal. In Ter Apel wonen 9000 mensen. We hebben een asielzoekerscentrum voor 2000 mensen. Ter Apel is de asielhoofdstad van Nederland. Het is meer dan genoeg wat wij doen."

Daarnaast is er ook nog een zogenoemde versoberde opvang voor veiligelanders. "Dat zijn de mensen die echt de problemen veroorzaken."

Help ons

De gemeenteraad deed eerder deze week een noodkreet en dreigt het contract met het COA op te zeggen als er niet snel een oplossing komt. Eilert wil dat zowel het COA als staatssecretaris Ankie Broekers-Knol (Justitie en Veiligheid) in actie komen. "Wij doen echt een beroep op de staatssecretaris. Help ons en zorg dat je plekken hebt voor die mensen waar ze naartoe kunnen. De door- en uitstroom stagneert vreselijk."

LEES OOK: Te veel asielzoekers in noodopvang Ter Apel: ‘Extra druk om opvangtempo op te voeren’


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau