Zie je iets verdachts op een bedrijventerrein? Meld het dan
Tien gemeenten van het politiedistrict West-Utrecht, waaronder Nieuwegein, IJsselstein en Houten, zijn een campagne gestart waarin ze inwoners oproepen om melding te maken als ze iets verdachts zien op een bedrijventerrein. Denk hierbij bijvoorbeeld aan lege loodsen of bedrijfspanden waar verdachte mensen rondlopen.
Vaak zijn bedrijventerreinen aantrekkelijk voor criminelen vanwege de gunstige ligging. Die gebruiken ze bijvoorbeeld voor drugshandel, witwassen en illegaal gokken.
Meld Misdaad Anoniem
Maar ook bij drugsdumpingen is de oproep om dit te melden bij het onafhankelijke meldpunt Meld Misdaad Anoniem. Dat is geen onderdeel van de politie. Die informatie deelt men wel in de hoop dat de politie hiermee criminelen kan pakken.
In andere gebieden van Nederland zijn al eerder zulke campagnes opgestart. Dit ook vanwege de bewustwording zodat je weet waarop je moet letten.
LEES OOK: Bestrijding georganiseerde misdaad grote uitdaging: ‘Drugsgebruik wordt geromantiseerd’