NVM: Boetes voor gemeenten die te weinig bouwen
Makelaarsvereniging NVM wil boetes voor gemeenten die zich niet houden aan afspraken over het aantal te bouwen woningen. Volgens de NVM is wonen een ‘primaire levensbehoefte’ in de Grondwet en moeten lokale overheden zich aan afspraken houden. Dat zou nu dus te weinig gebeuren.
Onno Hoes, de voorzitter van de vereniging, zegt in Goedemorgen Nederland: ''Er is al jaren sprake van woningnood in Nederland. Er is een tekort van 300 duizend woningen en dat tekort loopt alleen maar op." Volgens Hoes is dan ook het uitschrijven van boetes de enige optie die nog over is. "De minister moet harde afspraken maken met gemeenten en dit op nationaal niveau organiseren. De enige manier om gemeenten te dwingen om meer te bouwen is door ze te raken in de portemonnee."
'Te zot voor woorden'
Songül Mutluer wethouder Wonen in Zaanstad is het niet eens met de uitspraken van Hoes. "Dit is te zot voor woorden. Nu wordt er een beeld geschetst dat gemeenten niet willen bouwen. Dit is zo kort door de bocht." Mutluer zou liever zien dat de NVM een helpende hand biedt aan gemeenten. "De vraag moet zijn: Beste gemeenten, wat hebben jullie nodig om te versnellen? Het bouwen van huizen is een moeilijk en complex proces. Gemiddeld doe je er zeven jaar over als gemeente om nieuwe huizen te bouwen."
LEES OOK: De energieprijzen gaan stijgen, vooral zorgen over huishoudens met kleine beurs