Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Ambtenaren krijgen taalles: Niet meer ‘meneer’ of ‘mevrouw’ maar ‘stadsgenoot’

Floortje van Gameren

Ambtenaren in Den Haag krijgen taalles in aanspreekvorm. Op deze manier wil de gemeente niemand buitensluiten. Dit schrijft De Telegraaf.

Onder de ambtenaren is een zogeheten 'leidraad' verspreid waarin tips worden gegeven hoe je mensen het beste kunt aanspreken. Zo wordt geadviseerd niet langer 'meneer' of 'mevrouw' te gebruiken, maar 'stadgenoot'. Op deze manier worden mensen die zich niet in het hij- of zijhokje voelen passen, niet buitengesloten.

'Bespottelijk'

De ambtenaren zelf zijn er absoluut niet blij mee. Zij spreken van 'betutteling' en noemen de leidraad zelfs 'bespottelijk'. Raadslid Richard de Mos is één van die ambtenaren. Hij schrijft op Twitter het onderstaande:


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau