Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Overheid wil voorkomen dat bedrijven losgeld betalen na ransomware-aanval

Peter Visser

Het ministerie van Justitie en Veiligheid wil voorkomen dat bedrijven losgeld betalen aan ransomware-criminelen. Er wordt onder meer onderzocht of het verzekeraars kan worden verboden om het losgeld te vergoeden. Dat meldt de NOS, op basis van bronnen.

Een verzekeraar kan er nu voor kiezen om het losgeld te vergoeden. Een ondernemer kan dan na een ransomeware-aanval snel weer aan de slag. Dat is vaak goedkoper dan wanneer een bedrijf een aantal weken stilligt en de verzekeraar die kosten moet vergoeden.

Minister Grapperhaus zei eerder al liever niet te zien dat verzekeraars het losgeld vergoeden. "We onderzoeken hoe we losgeldbetalingen kunnen verminderen", bevestigt een woordvoerder van het ministerie tegen de NOS. "Daarover hebben we nog geen besluit genomen."

Bij een ransomware-aanval wordt een bedrijf platgelegd tot de aanvallers geld hebben ontvangen. Ook back-ups worden vaak uit de lucht gehaald, waardoor herstel moeilijk is.

LEES OOK: Er moet structureel 1,3 miljard euro naar politie, OM en rechters: ‘Samenleving steeds ingewikkelder’

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau