Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Twee slachtoffers terreuraanslagen 9/11 na 20 jaar geïdentificeerd

Redactie

Twintig jaar na dato zijn twee slachtoffers van de aanslagen van 11 september alsnog geïdentificeerd. Door nieuwe DNA-technieken konden hun namen achterhaald worden, zo meldt het AD.

Het gaat om het 1.646ste en 1.647ste slachtoffer van de aanslagen op het World Trade Center. In totaal sneuvelden 2.753 mensen bij de aanslagen op de Twin Towers. Nog steeds moeten 1.106 personen geïdentificeerd worden. Dat is zo'n 40 procent van alle mensen die stierven in New York.

Aankomende zaterdag is het twintig jaar geleden dat de wereld werd opgeschrikt door de aanslagen. "Dit was de ergste gebeurtenis die mensen van mijn generatie bewust hebben meegemaakt", zegt creative directeur van Medialane, Maurice Wijnen, in Goedemorgen Nederland.

Musical over 9/11

Wijnen maakte een musical over 9/11. "Die theatervoorstelling gaat natuurlijk niet over de aanslagen, dat zou ongepast zijn. Het is meer de andere kant van het verhaal. Hoe uit een crisis iets heel moois en positiefs kan ontstaan."

De gevolgen van de aanslag zijn nog altijd zichtbaar in New York, zegt rechtsgeleerde Afshin Ellian. "Het is nog steeds een verwonde stad. Dit is het grootste massagraf dat veroorzaakt is door jihadisten. Ik kan me goed voorstellen dat je daar mee bezig bent. De wereld is nog steeds niet bevrijd van jihadisme."

LEES OOK: Bekende theatermaker gaat los over 9/11: ‘Ik twijfelde al toen ik het zag’


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau