Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Circusbranche blij met opening, maar er zijn ook zorgen: ‘Corona-app drempel voor publiek’

Redactie

Jongleurs, acrobaten en clowns kunnen eindelijk weer optreden voor hooggeëerd publiek. In Arnhem opent vandaag één van de grootste circussen van het land. "We hebben er ontzettend veel zin in", vertelt directeur Kevin van Geet in Goedemorgen Nederland op NPO 1. De kaartverkoop loopt nu goed, maar hij houdt een slag om de arm. "Ik ben wel ontzettend bang voor de tijd na 20 september, hoe het dan verder gaat."

Net als veel andere sectoren heeft de circusbranche een moeilijke tijd achter de rug. Van Geet benadrukt dan ook hoe blij het circus is met de coronasteun die zij de afgelopen maanden ontvingen. "En het is nu eenmaal zo: circusmensen zijn toch artiesten en overlevingskunstenaars. Dus ik denk dat de bedrijven die er nu nog zijn, dat die de komende tijd ook wel doorkomen."

'App wordt drempel voor publiek'

Toch maakt de circusdirecteur zich zorgen. Als alles volgens plan verloopt vervalt de anderhalve meter na 20 september, zo heeft het kabinet aangekondigd. "Dan moeten wij gaan werken met de CoronaCheck-app als toegangsbewijs", zegt Van Geet. "Dat wordt toch een drempel voor het publiek, dat is wel ernstig."

Die zorgen herkent creative directeur van Medialane, Maurice Wijnen, vanuit de theaterwereld. "Je hoort van elke producent dat iedereen zich afvraagt: durft het publiek weer te komen?", zegt hij. "Daarom is het zo belangrijk om te benadrukken dat het veilig is om weer naar het theater te gaan. Het is een doorstroomlocatie, en iedereen die er zit is gecheckt."

LEES OOK: Zwaar getroffen circus verzorgt coronaproof kerstvoorstelling: ‘Hopen zo kosten te dekken’

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau