Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Subsidiepotje voor tweedehands elektrische auto leeg

Redactie

Het potje waaruit particulieren subsidie kunnen krijgen als ze een tweedehands elektrische auto aanschaffen is voor dit jaar al helemaal leeg.

Bijna 7000 mensen hebben 2000 euro gekregen om een elektrische auto te kopen. Daarmee is de begrote 13,5 miljoen euro op. De regeling gaat op 1 januari weer open. Voor 2022 is 18,3 miljoen euro beschikbaar. Eurocommissaris Frans Timmermans komt met nieuwe plannen die de invoering van elektrisch rijden verder moeten stimuleren.

Vorig jaar niet alles benut

De regeling bestond vorig jaar ook al, maar toen werd niet al het beschikbare geld benut. Volgens het ministerie zijn er inmiddels bijna 200.000 elektrische auto’s op de Nederlandse wegen. Het gaat om zowel waterstofauto’s als auto’s die op accu’s rijden.

LEES OOK: Timmermans wil meer vaart achter elektrisch rijden in Europa

Millennial Raquel Schilder is in Stand van Nederland: Generatie Next op zoek naar vervoer en comfort. Ze wil een auto kopen, haar eerste, maar ze twijfelt. Is dat anno 2021 nog wel handig? Kopen of delen? Voor een beter milieu denkt ze aan elektrisch, maar dat is nog nauwelijks te betalen voor een twintiger. Kijk nu de aflevering van Stand van Nederland: Generatie Next over de auto-industrie terug op NPO Start.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau