Drie bussen met Nederlanders bereiken vliegveld Kabul, VS en VK roepen burgers op weg te blijven
Bij een Nederlandse evacuatie-operatie is het drie bussen met Nederlanders gelukt om het vliegveld van Kabul binnen te komen. Dat meldt de NOS. Ondertussen roepen de VS en de Britse regering haar burgers op om weg te blijven van het vliegveld.
De bussen met Nederlanders stonden al meer dan 24 uur te wachten bij een ingang van de luchthaven voordat het lukte naar binnen te komen. In de bussen zaten in totaal zo'n 120 mensen met een Nederlands paspoort.
Zeven mensen zonder paspoort zijn door Talibanstrijders hardhandig uit de bussen gewerkt. Zij hebben de luchthaven niet bereikt, zo meldt een bron die contact heeft met inzittenden aan de NOS. In een video is te zien dat Taliban de bus binnenkomen.
Amerikaanse ambassade
De Amerikaanse ambassade in Kabul roept in een veiligheidswaarschuwing op haar website Amerikaanse burgers in Afghanistan op om niet naar het vliegveld van de hoofdstad te komen. Ook adviseert ze mensen die wachten bij de drie toegangen tot het vliegveld onmiddellijk daar weg te gaan. Ook de Britse regering waarschuwt haar burgers een "veilige plek" op te zoeken, weg van het vliegveld.
Wat de redenen voor de waarschuwingen zijn is niet bekend. De afgelopen dagen zei de Amerikaanse president Joe Biden herhaaldelijk te vrezen voor een aanslag van de Afghaanse tak van terreurorganisatie IS bij het vliegveld.
Aanslagen
CNN meldt op basis van een anonieme overheidsbron dat er inlichtingeninformatie is dat IS meerdere aanslagen bij het vliegveld zou voorbereiden.
In de Amerikaanse veiligheidswaarschuwing staat verder dat mensen alert moeten zijn op hun omgeving, vooral in mensenmassa's. Ook moeten ze een plan maken voor noodsituaties.
LEES OOK: Chaos op vliegveld Kabul regelrechte pr-ramp voor Biden