Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Voortvluchtige maffiabaas Raffaele Imperiale opgepakt in Dubai

Peter Visser

Raffaele Imperiale, een van de meest gezochte maffiabazen uit Italië, is opgepakt. Dat meldt De Telegraaf. De 46-jarige topcrimineel was decennialang voortvluchtig.

Volgens de krant vormde de top van de Nederlandse cocaïnemaffia een alliantie met Imperiale, die werd aangehouden in Dubai. Imperiale maakt deel uit van de Camorra, een maffiaorganisatie uit Napels die ook actief is in Nederland.

Italiaanse autoriteiten en meerdere opsporingsbronnen op het hoogste niveau hebben de arrestatie van Imperiale bevestigd aan De Telegraaf, maar geen enkele instantie wil officieel iets zeggen over de aanhouding. De Italiaan staat bovenaan de most wanted-lijst van justitie in zijn thuisland.

Van Gogh

Imperiale zou hebben samengewerkt met verschillende Nederlandse criminelen, zoals Ridouan Taghi en Rico R. Ook kocht Imperiale twee werken van Van Gogh, die waren gestolen uit het Van Goghmuseum in Amsterdam, bij meesterdief Okkie Durham. De maffiabaas zou ze hebben gebruikt als onderpand bij handel in coke met Zuid-Amerikaanse clans.

LEES OOK: Molotovcocktails door raam bij Groningse journalist gegooid


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau