Grootste crystalmethlab ooit in Nederland gevonden
De politie heeft afgelopen nacht een groot crystalmethlab ontdekt. In het Limburgse Nederweert vonden agenten een lab in twee loodsen die met elkaar in verbinding stonden. Het zou gaan om het grootste en meest professionele lab dat tot nu toe in Nederland is gevonden.
Daar bevonden alle benodigdheden om massaal methamfetamine te producceren. Een 62-jarige Poolse man bevond zich in de woning naast de loodsen en is aangehouden. De politie kwam het narcoticanest op het spoor dankzij informatie uit versleutelde chatberichten. Uit welk onderzoek de berichten voortkomen, wordt niet gemeld.
Ondertussen is de Landelijke Faciliteit Ondersteuning Ontmantelen (LFO) begonnen met het ontmantelen van de locatie. Vanwege de grootte van het lab gaat dat in ieder geval tot zondag duren.
Vestigingsklimaat
Tot voor kort was crystal meth vooral bekend als de drug waar scheikundeleraar Walter White zijn drugsimperium mee opbouwde in de hitserie Breaking Bad. Tegenwoordig vindt de politie steeds vaker methlabs. De Mexicaanse drugsmaffia zou West-Europa als nieuwe afzetmarkt hebben ontdekt.
Dat Nederland daarbij vaak dienst doet als productieland, is geen verrassing. Met een uitstekende infrastructuur is het makkelijk om de noodzakelijke ingrediënten te verkrijgen. Zijn die eenmaal binnen, dan is de samenwerking met Nederlandse xtc-boeren uitstekend.
Klop je met je methrecept bij iemand met een pillenproductieplek aan, is het relatief een koud kunstje om meth te maken. Tel daarbij op dat er relatief mild wordt gestraft en dat het vanuit Nederland makkelijk is andere Europese landen te voorzien van de drug en je hebt een ideaal vestigingsklimaat.
LEES OOK: Politie ontdekt crystal meth ter waarde van 1 miljoen in Wormer