Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Groningen schrapt introductiedagen voor studenten

Peter Visser

Studenten in Groningen kunnen het studiejaar niet inluiden met de KEI-week, de jaarlijkse introductiedagen. Die zijn door de gemeente geschrapt vanwege de recente piek in het aantal coronabesmettingen, meldt RTV Noord.

De gemeente en het KEI-bestuur willen geen risico nemen in aanloop naar het nieuwe schooljaar. "De cijfers dalen weer en dat willen we ook graag vasthouden voor het begin van het studiejaar. Je hebt er niets aan om dan weer met veel besmettingen te zitten", zegt een woordvoerder tegen RTV Noord.

Grootschalige feesten zijn tot en met 13 augustus niet toegestaan. De KEI-week zou drie dagen later van start gaan, maar de gemeente wil niet afwachten en hakt nu de knoop door. "Wij begrijpen dat de gemeente nu een besluit wil nemen. Zij zijn verantwoordelijk voor de handhaving van onze vergunning", zegt KEI-voorzitter Willemijn Griep.

Slag om de arm

Hij houdt nog wel een slag om de arm. "Vrijdag is er een kort geding van festivalorganisator ID&T tegen de Staat. Als daar een gunstige beslissing voor feesten uit naar voren komt, dan gaan we weer in overleg met de gemeente." Maar volgens Griep is die kans niet heel groot.

LEES OOK: 9 regio’s niet meer op hoogste risiconiveau, Zeeland juist wel

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau