Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Slachthuis in Epe nog steeds dicht na beelden dierenmishandeling

Peter Visser

Slachterij Gosschalk in Epe moet langer dichtblijven nadat eind juni schokkende beelden naar buiten kwamen waarop te zien was hoe medewerkers dieren mishandelden. Dat bevestigt een woordvoerder van de NVWA na berichtgeving van Omroep Gelderland. Het slachthuis is inmiddels drie weken dicht.

Gosschalk moet eerst met een gedegen plan van aanpak komen om te zorgen dat dieren er voortaan wel fatsoenlijk worden behandeld voordat zij worden gedood. In juli schorste de NVWA de erkenning van het bedrijf, waardoor de productie stil kwam te liggen. Al snel lieten bedrijven als McDonald's, Albert Heijn en Boni weten geen vlees meer af te nemen van het slachthuis.

"Dat plan moet ons het vertrouwen geven dat medewerkers van het slachthuis zich aan regels voor dierenwelzijn houden, en het laatste plan geeft ons dat vertrouwen niet", zegt de NVWA-woordvoerder. Het slachthuis blijft dicht totdat dat vertrouwen wel uit een plan van aanpak blijkt.

'Volkomen terecht'

Varkens in Nood, dat de undercoverbeelden bij het slachthuis maakte, laat weten het "volkomen terecht" te vinden dat Gosschalk dicht blijft. "Dat Gosschalk niet in staat is om een gedegen verbeterplan op te stellen, toont wel aan dat de kennis over dierenwelzijn in het slachthuis ernstig tekortschiet", zegt directeur Frederieke Schouten. "Varkens in Nood hoopt dat de NVWA voet bij stuk houdt en kritisch blijft kijken naar de verbeterplannen van het slachthuis."

Gosschalk zegt vrijdag niet te willen reageren op het jongste NVWA-besluit.

LEES OOK: Dagelijkse boodschappen gaan duurder worden

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau