Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

WHO wil vervolgonderzoek in China naar oorsprong virusuitbraak

Redactie

Wereldgezondheidsorganisatie WHO wil nogmaals onderzoek doen in China naar de herkomst van de uitbraak van het coronavirus. Dat heeft WHO-directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus vrijdag gezegd. Het onderzoek zou zich moeten richten op laboratoria rond Wuhan, de Chinese stad waar het virus uitbrak.

Een onderzoeksteam van de WHO, waar de Nederlandse virologe Marion Koopmans deel van uitmaakt, deed eerder dit jaar al onderzoek in en rond Wuhan. Gebrek aan gegevens over de eerste dagen van de uitbraak zaten de naspeuringen toen in de weg, zei Tedros toen.

Vleermuizen

Het eerdere onderzoek wees uit dat het virus waarschijnlijk van vleermuizen via een ander dier naar mensen is overgesprongen. Maar wetenschappers en sommige landen, waaronder de Verenigde Staten, bleven aandringen op nader onderzoek naar een laboratorium in Wuhan, dat onderzoek deed naar virussen, inclusief coronavirussen. De vraag is of covid-19 per ongeluk vrijgekomen zou zijn uit dit laboratorium. "Zonder objectief onderzoek, kunnen we het niet weten", zei de Amerikaanse president Joe Biden erover.

Hier is tot nu toe nog geen enkel bewijs voor aangetroffen. Na het eerste onderzoek zei de WHO dat de laboratorium-theorie 'zeer onwaarschijnlijk' is.

Of er daadwerkelijk een tweede missie gaat komen, is afwachten. China heeft nog niet laten weten of de onderzoekers weer welkom zijn en heeft de veronderstelling dat het virus uit een laboratorium afkomstig is altijd van de hand gewezen.

LEES OOK: India vraagt sociale media om berichten over Indiase variant te verwijderen


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau