Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Inwoners Wijlre proberen woningen te beschermen met zandzakken

Redactie

Inwoners van het Limburgse heuvellanddorpje Wijlre zijn druk met zandzakken in de weer om hun woningen te beschermen tegen de overstroming van de Geul. Die is volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio veranderd in een kolkende rivier.

Het water dreigt de woningen binnen te lopen. "Het staat aan de deur", aldus de woordvoerder.

Camping onder water

In Wijlre zijn alle gasten van camping de Gele Anemoon geëvacueerd. De camping staat onder water. Een beheerder van de camping zei woensdag dat de Geul van een lieflijk stroompje een brede rivier is geworden.

De tentkampeerders zijn dinsdagavond al vertrokken. De caravans konden niet worden verplaatst omdat de weg naar de camping overstroomd is. De bewoners van de caravans zijn met taxi’s naar hotels gebracht.

Veel wegen onbegaanbaar

De brandweer heeft het inmiddels druk met het wegpompen van water uit ondergelopen hotels in Slenaken en Gulpen. De gemeente Eijsden-Margraten heeft verschillende doorgaande wegen afgesloten. Ook in Gulpen-Wittem zijn veel wegen onbegaanbaar.

LEES OOK:

A76 bij Simpelveld (Limburg) dicht wegens water op de weg

KNMI geeft code rood voor zware regenval in Limburg

Defensie helpt in Zuid-Limburg bij bestrijding van wateroverlast

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau